TOP 6 nejkrásnějších míst v ČR

Vítejte na našem novém webu, kde budeme v každém článku vybírat TOP 6 věcí, začneme zlehka a dnes se podíváme na nejkrásnější místa v České republice. Nezapomeňte prosím napsat do komentářů jestli s tímto výběrem souhlasíte, případně jaké je vaše nejoblíbenější místo v naší krásné zemičce. Sdílení článku na facebooku potěší, alespoň se dozvíme o dalších krásných lokalitách. Mnohokrát děkuji, a doufám, že se na náš web budete rádi vracet. 🙂 

 

6. Adršpašsko-teplické skály

Pokud vám nevadí naši Polští sousedé, toto místo budete milovat. Na tak malém území (18 km²) toho uvidíte opravdu hodně. Nádherné skály, které se tyčí do výše a vypadají jako kdyby každým okamžikem měly spadnout. Překrásné jezero ve stínu skal a dokonce se zde můžete povozit na lodičkách ve zdejší říčce. Jediným negativem jsou turisté. Hodně turistů a polštinu tady uslyšíte skoro více než češtinu. 

piskovna sand pit“piskovna sand pit” by smichal is licensed under CC BY 2.0

Počet turistů 2017 : 370 000

Rozloha: 18 km²

 

5. Český Ráj

Český ráj je opravdu ráj. Jedná se o území o rozloze 181 km², kde prim hrají opět skály. Ale těch věcí co si nesmíte nechat ujít je daleko víc, například zřícenina hradu Trosky, hrad Kost nebo Zámek Hrubá Skála. Ručím za to, že kamkoli půjdete, budete nadšeni.

pozvani_prachovske_skaly_2017_07_29_11_12_31_15“pozvani_prachovske_skaly_2017_07_29_11_12_31_15” by ondraposp is licensed under CC BY-SA 2.0

Počet turistů 2018: 1 800 000

Rozloha: 181 km²

 

4. Jeseníky

Jasně kdo by neznal Praděd – nejvyšší horu Jeseníků. Mimochodem víte, že vrch vysílače, který je na Pradědu, je nejvyšším bodem v České republice (výš i než Sněžka). Bohužel i zde udeřil masový turismus, a proto bych doporučoval návštěvu brzo ráno nebo mimo víkend. A to že Jeseníky nenabízejí pouze úchvatnou přírodu, dokazuje Lázeňské město Karlova Studánka, kde si budete připadat jako v poklidné rakouské vesničce.

Jeseníky - Praděd“Jeseníky – Praděd” by Vendin is licensed under CC BY 2.0

Počet turistů 2018: 3 700 000

Rozloha: 740 km²

 

3. Šumava

Nádherné kopce, jezera a samota – to je Šumava. Se svojí velkou rozlohou se v ní snadno ztratí davy turistů, zvláště když přijede mimo sezónu. Rozloha přináší také drobné negativum, a to že na pěší turistiku si zde budete muset vyhradit o dost více dní. Proto bych doporučoval využít hustou síť cyklostezek a nasednout za řidítka vašeho kola či pro ty méně zdatné elektrokola.

Poledník“Poledník” by JakubSolovsky is licensed under CC BY 2.0

Počet turistů 2018: odhad 2 500 000 

Rozloha: 1671 km²

 

2. České Švýcarsko

Jaký chcete větší důkaz toho, že České Švýcarsko stojí za návštěvu, než že si ho před pár měsíci vybrala firma Apple a natáčela zde reklamu na své chytré hodinky. Velkou výhodou Českého Švýcarska je mimo přírody i velký počet Německých turistů – tedy to zase taková výhoda není, ale to že se místní podnikatelé snaží nabízet výborně služby (hlavně restaurace) už plus je. 

Pravčická brána“Pravčická brána” by Olgierd Pstrykotwórca is licensed under CC BY 2.0

Počet turistů 2018: odhad 750 000 

Rozloha: 79 km²

 

1. Krkonoše

Můžete s tím nesouhlasit, můžete se o tom hádat v komentářích, ale to je tak vše, protože Krkonoše jsou jednoznačně (podle nás!) tím nejkrásnějším místem v České republice. V první řadě vzpomeňme obligátní Sněžku, na kterou by každý správný Čech měl alespoň jednou za život vylézt. Krkonoše toho nabízejí ale daleko více, například Labský důl, ledovcová jezera (ano vím vím, jsou kousek za hranicemi v Polsku, ale nemohli jsme je nezmínit) nebo třeba cesta na Kozí hřbety nabízí nádherné výhledy. Jaké je vaše nejoblíbenější místo v Krkonoších?

Sněžka

Západ slunce v Krkonoších

Počet turistů 2018: 3 786 575

Rozloha: 631 km²

 

Jen o trošku se nevešly do TOP 6: 

Beskydy, Krušné Hory, CHKO Podyjí, Jizerské hory

 

Přečtěte si také: Top 6 států v EU s nejnižší minimální mzdou

Please follow and like us:

You may also like...

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
lihori Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lihori
Host
lihori

Krásné místo je také Jižní Morava 🙂