TOP 6 nejúspěšnějších Čechů na zimních olympijských hrách

Dnes se podíváme na nejúspěšnější české sportovce na zimních olympijských hrách po rozdělení Československa. Mějte prosím na vědomí, že se započítávají medaile od olympiády v Lillehammeru v roce 1994, berou se tedy v potaz jenom sportovci, kteří startovali a medaile získali pod českou vlajkou.

Jestli nechcete aby vám unikl nějaký náš článek, můžete nás sledovat na našem FACEBOOKU.

 

Olympijské medaile

(www.korea.net) Official Photographer : Jeon Han 

6. Aleš Valenta

Šesté místo našeho žebříčku obsadil akrobatický lyžař Aleš Valenta. Svoji jedinou olympijskou medaili získal na hrách v Salt Lake City, když jako první člověk na světe skočil trojité salto s pěti vruty. O čtyři roky dříve skončil těsně pod medailovými příčkami na čtvrtém místě. Po skončení kariéry se věnuje podnikání a moderování v televizi a v rádiu.

 

5. Milan Hnilička, Dominik Hašek, Jaroslav Špaček, Milan Hejduk, Jaromír Jágr, Robert Lang, Martin Ručinský, Martin Straka,

Slavný hokejový turnaj na olympijských hrách v Naganu 1998. Podceňovaný český tým si zde dokráčel pro zlato a cestou porazil týmy Finska, USA, Kanady a Ruska. Velkou měrou na vítězství se podílel brankář Dominik Hašek, který chvílemi přiváděl útočníky k zoufalství. Hašek se s dalšími sedmi hráči zúčastnili olympiády v Turíně, kde získali bronzové medaile. Jediný Jaromír Jágr se i po dvaceti letech po zlatém turnaji věnuje hokeji na profesionální úrovni.

 

4. Eva Samková

Od čtvrtého místa dominují žebříčku ženy. Eva Samková získala zlatou medaili ze snowboardcrossu na olympijských hrách v Soči v roce 2014. O čtyři roky později zajela další skvělý závod, který ji vynesl další medaili, tentokrát stříbrné hodnoty. Eva Samková je i přes své velké úspěchy stála mladá a své soupeřky poráží a ještě nějakou chvíli porážet bude. V roce 2019 vyhrála mistrovství světa ve snowboardcrossu.

 

3. Kateřina Neumanová

Kateřina Neumanová má opravdu záviděníhodnou sbírku medailí, ale “pouze” jednu zlatou, kterou získala v úplně posledním svém olympijském závodě v roce 2006. Možná si vzpomene na nádherný konec, kdy na cílové rovince přespurtovala dvě své soupeřky. První své olympijské medaile získala už v Naganu v roce 1998. Po skončení kariéry byla například prezidentkou organizačního výboru Mistrovství světa v severském lyžování 2009.

 

2. Ester Ledecká

Stačila jedna olympiáda a Ester Ledecká se zařadila mezi legendy nejen českého sportu. Jako jediná sportovkyně získala dvě zlaté medaile ze dvou různých sportů. Po šokujícím vítězství v superobřím slalomu v alpském lyžování opanovala i paralelní obří slalom ve snowboardingu. Od olympiády se věnuje oběma sportům a jak v lyžování tak ve snowboardingu zaznamenává velké úspěchy.

 

1. Martina Sáblíková

Třemi zlatými medailemi ze zimních olympijských her se může pochlubit pouze Martina Sáblíková. Dvě zlaté získala ze závodu na 5 000 metrů a třetí zlatou v závodě na 3 000 metrů. Ze svého nejméně oblíbeného závodu na 1 500 metrů má jeden bronz. Kromě rychlobruslení se také věnuje cyklistice a v 2015 se neúspěšně pokoušela kvalifikovat na letní olympijské hry v Riu de Janeiru.

 

Mohlo by se vám také líbit: TOP 6 nejkrásnějších míst v ČR

Please follow and like us:

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na